כותר כרמל, גוגל - סוף העולם שהכרנו, אולטה, קן
Home

עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
כותר: גוגל - סוף העולם שהכרנו
מספר הכותר: 30509
מקום הוצאה: תל-אביבמוציא לאור: ספרי עליית הגגמשנה (לועזית): 2011
סיווג: ספר עיון 
מספר עמודים: 424 ע'גובה - ס"מ: 21 ס"מ
מקור תרגום: ת- תרגוםמפתח (Index): לאמסת"ב (ISBN): 978-965-545-104-7
תקציר/הערות:  
רק לפני כעשור גוגל שינתה את הדרך שבה אנו עובדים וחיים, ואגב כך שינתה תעשיות שלמות: פרסום, עיתונות, הוצאה לאור, טלוויזיה, טלפונים, ניווט... סיפורה של גוגל הוא סיפור של אגדה מודרנית.
למרות אופיה הסודי של גוגל, קן אַוּלטה נהנה מגישה חופשית וחסרת תקדים למייסדי גוגל, לארי פייג´ וסרגיי בְּרין, ל"מבוגר האחראי" אֶריק שמידט, ולכמאה וחמישים עובדים של גוגל בהוֹוה ובעבר. הוא לוקח אותנו אל תוך "הגוגלפְּלֶקְס", אל ישיבות הנהלה סגורות ומיפגשי יום שישי של ה"גוגלאים". שם הוא מוצא תרבות המוּנעת על-ידי מהנדסים מבריקים שמוכנים לטלטל את דרך העשייה של כל דבר כמעט. הניתוח שלו מסביר יפה כיצד הפכה גוגל לחברה מוצלחת כל כך – ומדוע היא עלולה למעוד.

אַוּלטה מתאר את החדשנות של גוגל, החל מיומה הראשון, כמעט בכל תחום שאליו היא נכנסת. הוא מביא את סיפורם של שני המייסדים, ומספר גם על הכשלונות (כן, היו כאלה) והניגודים שבתוך החברה: המתח התמידי בין הגדילה וההתפשטות לבין המוֹטוֹ שלה: "אל תהיה רע"; הניגוד בין השאיפה לאסוף עלינו כמה שיותר מידע לבין השמירה על פרטיות. הפער בין האופי הניהולי של המייסדים לבין הגודל האדיר של החברה. אַוּלטה מיטיב לתאר את מיגבלות הגישה אשר לפיה אלגוריתם מתמטי יספק את התשובה הנכונה ל(כמעט) כל בעיה. ובעיקר, אַוּלטה חושף את הסכנות האורבות לגוגל מכל עֵבר: הוא מראיין בכירים מענפי הפרסום, הטלוויזיה, העיתונות, המולו"ת, הטלפוניה ורגולטורים: החל בטייקוּנים כמו מארְק צוקרברג וביל גייטס, דרך מנהלים של חברות תקשורת שמוכרים פירסום במיליארדי דולרים ושׂרדו תהפוכות רבות בחייהם העסקיים, וכלה בפעילי זכויות הפרט החוששים מן היכולת הכמעט דמיונית של גוגל לאסוף עלינו מידע. והוא משוכנע בדבר אחד: האנשים האלו לא מרימים ידיים.

אַוּלטה מזקק מתוך שלל ראיונות, סיפורים ואנקדוטות ניתוח מרתק של הגל של גוגל – כיצד הוא נוצר והתעצם, מי ירכב עליו ומי עלול לטבוע, ולאן הוא סוחף את כולנו.


"הספר הזה הוא מופת של סיקור וניתוח עיתונאי. אַוּלטה מתאר סצנות נהדרות, סיפורים מרתקים, אנקדוטות נפלאות וראיונות גלויי-לב. הוא מיטיב להסביר את הגדולה, ואת הסיכונים, של גוגל."
 - וולטר אייזקסון, מחבר איינשטיין: חייו והיקום שלו
סוג
ע"י
תאריך
משקל
תפריט ניווט מקלדת
F8 פתיחה/סגירה
LayerAlt
תפריט ניווט מקלדת
F8 פתיחה/סגירה
,במקלדת במספרים מימין
+ יש להקליד את המספר ואחריו
10 עמוד הבית
11 חיפוש בקטלוג
13 שעות פתיחה
14 המנוי שלי
15 כרטיס משתמש
16 חיפושים קודמים
17 סל מועדפים
18 שאל את הצוות
19 שליחת טופס צור קשר
97 פתיחת הסבר
98 סגירת חלונית הסבר
99 רענן