כותר כרמל, עם רדת הערב, קנינגהם, מיקל
Home

עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
כותר: עם רדת הערב
מספר הכותר: 30516
מקום הוצאה: ירושליםמוציא לאור: כתרמשנה (לועזית): 2011
סיווג: סיפורת, ספרות יפה 
סוגה-ג'אנר: רומן 
מספר עמודים: 255 ע'גובה - ס"מ: 21 ס"מ
סדרות:
סדרה 1: סדרה לספרות יפה הצגת פריטים בסדרה
מקור תרגום: ת- תרגוםמפתח (Index): לאמסת"ב (ISBN): 978-965-07-1943-2
תקציר/הערות:

פיטר ורבֶּקה הריס הם זוג ניו-יורקרים בשנות הארבעים לחייהם, שניהם מנהלים קריירה מצליחה: הוא בעל גלריה לאמנות והיא עורכת כתב עת לענייני אמנות ותרבות.

הם גרים בלופט רחב ידיים במנהטן, חיי החברה שלהם מלאים עניין ובתם בגרה ועקרה לבוסטון. הם ללא ספק זוג עירוני מעודכן ומעורר קנאה, שיש לו כל הסיבות להיות מאושר.

המצב משתנה כשאחיה של רבקה, אית'ן, הידוע בכינוי 'מיצי', מגיע לביקור. אית'ן בן העשרים ושלוש הוא העתק צעיר של אחותו, יפה תואר ומקסים. הוא גם בעל עבר בעייתי של שימוש בסמים, הפכפך ומחפש כיוון. מיצי הוא בן הזקונים האהוב של המשפחה, צעיר בהרבה משלושת אחיותיו הגדולות.

יום אחד חוזר פיטר הביתה מוקדם ושומע את אשתו מתקלחת. הוא נכנס למקלחת, פותח את דלת המקלחון ומגלה שזה בעצם אחיה. התקרית מערערת את יחסו של פיטר למיצי. פיטר מוקסם מ'מיצי', מהנעורים והיופי שלו ומכל האפשרויות הטמונות בהם, וקרבתו של זה מערערת אט-אט את חייו ואת תפיסת עולמו. בנוכחותו נאלץ פיטר להתעמת עם כל השאלות שאף פעם לא שאל על הקריירה שלו, על נישואיו, על האמנות והאמנים שהוא מייצג; על העולם שבנה לעצמו בקפידה רבה.

כמו ביצירת המופת של מייקל קנינגהם, "השעות", גם הרומן החדש והיפהפה שלו מזמֵן מבט שובר לב ומעורר הזדהות על חלוף החיים ועל מקומם של היופי, העלומים והאהבה בחיים האלה. מייקל קנינגהם מתגורר בניו יורק. ספרו "השעות" זיכה אותו בפרס פן/פוקנר ובפרס פוליצר ועובד לסרט מצליח. עם רדת הערב זכה מיד עם פרסומו (2010) בשבחי הביקורת.

"הספר בוחן את הנחמות הנצחיות של האהבה והאמנות בצל המוות, והתשובה - בלתי נמנעת ועם זאת מטלטלת - היא הצלחה מזהירה", ניו יורקר    "יופי טהור, אלגנטי ומספק", וושינגטון פוסט

מייקל קנינגהם גדל בלוס אנג'לס ומתגורר בניו-יורק. ספרו השלישי, "השעות" (קדמו לו "בית בקצה העולם" ו"בשר ודם"), זכה ב-1999 בפרס פוליצר ובפרס פן/פוקנר היוקרתי, ועובד לסרט עטור פרסים בשנת 2002.

סוג
ע"י
תאריך
משקל
תפריט ניווט מקלדת
F8 פתיחה/סגירה
LayerAlt
תפריט ניווט מקלדת
F8 פתיחה/סגירה
,במקלדת במספרים מימין
+ יש להקליד את המספר ואחריו
10 עמוד הבית
11 חיפוש בקטלוג
13 שעות פתיחה
14 המנוי שלי
15 כרטיס משתמש
16 חיפושים קודמים
17 סל מועדפים
18 שאל את הצוות
19 שליחת טופס צור קשר
97 פתיחת הסבר
98 סגירת חלונית הסבר
99 רענן