כותר כרמל, לא עלינו, כהן, הרצל
Home

עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
כותר: לא עלינו
מספר הכותר: 30523
מקום הוצאה: בנימינהמוציא לאור: נהר ספריםמשנה (עברית): תשע"א
משנה (לועזית): 2011
סיווג: ספרות יפה, סיפורת 
סוגה-ג'אנר: רומן 
מספר עמודים: 231 ע'גובה - ס"מ: 21 ס"מ
מקור תרגום: מ- מקורמפתח (Index): לאמסת"ב (ISBN): 978-963-7303-72-2
תקציר/הערות:

"לא עלינו" הוא רומן מטריד, מרעיש ומצחיק השוזר ביד אמונה את חריפות לשון המקורות עם שפה עכשווית עזה, שנונה וארוטית. מתוך "לא עלינו" עולה במלוא עוזה תמונת החיים הנרעשים של ימינו אלה, כאן ועכשיו, תוך שהיא שבה ובוטשת באבק הזיכרון הקדום והמר.

פרופסור מנוחין, חוקר קבלה שנון וסוער ברוחו, שב לארץ בתום תשע שנות מחקר על אודות השבתאות סחוף בנהר דימויים וסמלים מסִפרות הזוהר ומהקבלה על פי האר"י הקדוש. בשובו הוא מוצא כי הארץ הייתה לאוכלת יושביה, ונתפס לשכנוע עמוק שעליו ליטול על עצמו שליחות ולחולל את יום הדין הגדול: "אש תרד מן השמים, תאכל את זבחי השרים והשועים, את הכבשים העולים על שולחנם, את יינם ואת תפארת מעדניהם ועינוגיהם, את הדר מחלפותיהם ואת זהב כליהם ומחמדיהם..."

למימוש שליחותו מושך אליו הפרופסור כמה סטודנטים ובראשם יונתן, ההולך אחריו כמכושף. כנגד היסחפות זו של יונתן, משיב שלמה אביו בעשיית תיקונים נמרצים ובנשיאת תפילות ותחנונים להצלת בנו בכורו.

הרצל כהן נולד באשקלון בשנת 1959, למד פילוסופיה יהודית ומשפטים, עבד כעורך-דין, בעיקר בתחום הפלילי, עד שפרש כדי להתמסר לכתיבה. הרומן "לא עלינו" הוא ספרו השני. הספר הראשון, "אבני שיש טהור", ראה אור בהוצאת "עם עובד" (2004). מן הביקורת:

"...הרצל כהן, סופר מפתיע מאוד בטיבו, כותב בסגנון עברי עשיר מאוד, אך גם לוהט וישראלי של מי שצמח על סדור התפילה, התנ"ך והמשניות... איפה עוד היום שומעים עברית כזאת, מהות פנימית דרמתית כזאת..." מנחם בן, מעריב

"כהן נוהג בחכמה ובונה רומן שאין בו רק עבר והווה אלא גם ניסיון לצור עתיד... הרצל כהן, ברומן ראשון, מתגלה ככותב מוכשר ומודע השולט בכלים..." יורם מלצר, מעריב

סוג
ע"י
תאריך
משקל
תפריט ניווט מקלדת
F8 פתיחה/סגירה
LayerAlt
תפריט ניווט מקלדת
F8 פתיחה/סגירה
,במקלדת במספרים מימין
+ יש להקליד את המספר ואחריו
10 עמוד הבית
11 חיפוש בקטלוג
13 שעות פתיחה
14 המנוי שלי
15 כרטיס משתמש
16 חיפושים קודמים
17 סל מועדפים
18 שאל את הצוות
19 שליחת טופס צור קשר
97 פתיחת הסבר
98 סגירת חלונית הסבר
99 רענן